Přeskočit na hlavní obsah

Síla odvahy - Laurent Vachaud


Autor: Laurent Vachaud
Originál: Les fammesde l´ombre, Perin, Paříž, 2008
Překlad: Dana Melanová
V ČR: Motto, Albatros Media, Praha, 2013

Anotace: Příběh pěti statečných žen za druhé světové války, inspirovaný skutečnými událostmi.
Píše se rok 1944 a na okupované francouzské území seskočí zvláštní odbojový oddíl. Tvoří ho pět žen, které mají za úkol zachránit britského geologa, zajatého v Normandii Němci, a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise, jež prošla výcvikem. Jeanne je prostitutka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy bývala Heindrichovou milenkou. Gaëlle je odbornicí na výbušniny. A Maria, italská šlechnična, v utajení pracuje pro francouzský odboj. Jak si tato nesourodá pětice poradí s nebezpečným úkolem, který je všechny může stát život?

Louise se svým manželem Claudem bojují za francouzský odboj. Když Claude při akci zemře, Louise dostane přeložení jinam, kde se setká se svým bratrem o kterém si dosud myslela, že není odvážný, a že by nikdy nikde nebojoval. To se však hodně spletla. Louise se svým bratrem postaví tým žen, v jejíž čele budou stát oni dva. Ze začátku se ženám nechce moc spolupracovat, ale pak se nakonec nějak dohodnou. Jejich akce je plná nebezpečí, hádek, zvratů, úkolů a bolesti, ale jak to všechno nakonec dopadne?
tento příběh se objevil také na filmovém plátně.


Laurent  Vachaud se narodil v Marseille ve Francii dne 19.10. 1964.
ko scénarista a na motivy filmu Síla odvahy napsal také knihu se stejnojmeným názvem.
  Kniha je čtivá, svižná a má děj.
Po dočtení jsem chvilku zůstala sedět s otevřenou pusou a nebyla jsem schopna cokoli dělat. Příběh rozhodně zasáhne.

                                          

                                          Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…