Přeskočit na hlavní obsah

Hra lží 1 - Sara Shepardová

Autorka: Sara Sheparová
Série: Hra lží, 6 dílů
Počet stran: 224
Rok vydání v ČR: 2012
Nakladatelství: BB/art

Anotace: Tajemství, lži a děsivé následky...
Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen i zabít. Pak to někdo udělal. Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po
kousíčkách ho skládat dohromady.

Kniha že má 2 hlavní hrdinky - jednu živou a jednu mrtvou. Háček je v tom, že jsou jedna jako druhá - vypadají totiž úplně stejně. Živá holka se jmenuje Emma a má úplně jiný život, než měla její dvojnice. Když se Emma dozví, že má asi sestru, vydá se za ní v naději, že by jí mohla pomoci s její složitou životní situací, ve které se momentálně nachází, ale to ještě netuší, její údajná sestra je mrtvá. Emma je nucena nastoupit na její místo a zastupovat ji nejen doma a ve škole, ale i ve vztahu, který dvojnice udržovala s jedním spolužákem. Kdo nakonec odhalí pravdu o její skutečné totožnosti a pozná vůbec někdo, že holka, o které si všichni myslí, že je to ona, je skutečně ona, nebo to bude Emma muset předstírat navěky? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte, když si tuto knihu přečtete. Knihu bych doporučovala i mladším čtenářkám, protože je na čtení celkem nenáročná.  Příběh je jednoduchý, ale smysluplný. Konec je bych řekla hodně napínavý.


Autorka absolvovala Newyorskou univerzitu, na které získala titul z tvůrčího psaní. Kromě této série má na svém kontě i sérii Roztomilé malé lhářky. Jako inspirace pro sérii Roztomilé malé lhářky jí sloužilo její dětství, které prožila ve Filadelfii a v Main Line. Nějakou dobu žila s manželem a psy v Arizoně, kde se odehrává i řada Hra lží, ale nedávno se přestěhovala zpět do Main Line.
Psaní se věnuje už od malička - od dob, kdy se naučila psát.  V mládí se chtěla stát seriálovou hvězdou, návrhářkou stavebnice -  dnes už skoro legendární - LEGO, filmařkou nebo redaktorkou časopisu. Obě knižní série byly zfilmovány a stály se z nich televizní seriály.  V současné době pracuje na dalších knihách.


Dobře promyšlený příběh; krátké kapitoly, což s celkem hodí, když zrovna nemáte moc času, ale chcete si přesto zkrátit chvilku čtením; smysluplný příběh, který určitě oslní koncem - je totiž hodně napínavý.
- Podle mého názoru je děj někdy až trochu moc zdlouhavý, zvláště v místech, kde se objeví Emminy nové kamarádky.

                                 Výsledek obrázku pro hvězdičky Výsledek obrázku pro hvězdičky Výsledek obrázku pro hvězdičky  Výsledek obrázku pro hvězdičky                   

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…