Přeskočit na hlavní obsah

Divergentní víkend aneb Divergence znovu na scéně!


Ahoj, nedávno jsem se rozhodla, že si po 2 letech znovu přečtu Divergenci, protože jsem si koupila box. Po přečtení knihy jsem se koukla  také na film, abych to měla kompletní.  
Autor: Veronica Roth
Počet stran: 341
Rok vydání: 2011, Katherine Tegen Books, New York
V ČR: 2012, CooBoo, Praha 4

Anotace: Jedna volba rozhodne o tvých přátelích.
                Jedna volba určí tvou víru
                Jedna volba předurčí tvou oddanost - navždy.
                Jedna volba tě změní.
Chicago, budoucnost. Obyvatelé polorozpadlého města jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas si zvolit, do které frakce chce patřit, které ctnosi se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje,že ve společnosti, jež se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsbem, který jí ale může zničit.

Beatrice je šestnáct let a město, kde bydlí - Chicago, je rozděleno do pěti frakcí: Neohroženost, Upřímnost, Mírumilovnost, Sečtělost a Odevzdanost, ve které Beatrice společně s bratrem a rodiči žije. To se však navždy změní. Když se Caleb  - její bratr rozhodne pro svojí životně důležitou volbu, všechny jeho rozhodnutí šokoje. Nikdo z jeho rodiny to totiž nečekal. Beatrice se také rozhodne opustit rodinu a vybere si Neohroženost, kterou už léta tiše obdivovala. Tam potkává svou osudovou lásku  - kluka Čtyřku a zjistí, že Neohroženost není tak idilická, jak si půvpdně mysela. Je plná tivality, žárlivosti, ale i lásky a nenávisti.

Veronica Roth  bydlí v Chicagu, kde se také roku 1988 narodila. Psaní se věnuje už od svých 12 let.
Studovala na Nortwestern University a nyní je spisovatelkou na plný úvazek.
Sama o sobě tvrdí, že má nekonečné množství fóbií.
Její prvotina Divergence, který je zároveň názvem triologie, se zařadil v deníku The New York Times na šesté místo v kategorii bestselerů.

Hodnocení: Musím říct, že celá tahle triologie naprosto nadchla celou naší rodinu a myslím si, že by určitě od této spisovatelky mělo ještě něco vyjít, i když film je ve srovnání s knihou trochu jiný než kniha, což mi jako velkému knihomolovi docela vadí, ale za to spisovatelka nemůže.
Doufám, že bude ve své činnosti pokračovat, a že se nám brzy představí se svou novou knihou.

                                                   
                                                             
                                              Výsledek obrázku pro hvězdičky Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…