Přeskočit na hlavní obsah

Eragon

 
Autor: Christopher Paolini
Série: Odkaz dračích jezdců
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 448
Anotace:Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Popis: Jednou, když se patnáctiletý chlapec Eragon šel projít na procházku do Dračích hor, najde záhadný modrý kámen, který ho zaujme natolik, že si ho vezme domů. Brzy však zjistí, že kámen vůbec není kámen, ale dračí vejce, ze kterého se vylíhne krásný modrý drak, kterého, nebo spíše, kterou, protože je to dračice, Eragon pojmenuje Safira. V knize je popisováno, jak se Eragon o Safiru staral, když byla malá. Spolu se vydávají na dech beroucí dobrodružství proti zlému králi Galbatorixovi, který Království nejen vládne, ale především škodí. Co všechno Eragona a jeho Safiru na cestě po spravedlnosti potká, si můžete přečíst v této sérii Odkazu dračích jezdců, kterou tvoří celkem 4 díly.
Hodnocení: + Příběh, který má hlavu a patu, draci, čtivý obsah, který se i přes poměrně hodně hustě popsané strany rychle čte, mapa, na které si můžete najít, kde se zrovna hrdinové nacházejí, výčet postav, které zde vystupují, slovník, bez kterého byste nerozuměli, co postavy ve své řeči říkají, hezká obálka i zpracování.
Kniha se mi moc líbí a přesto, že jsem u třetího dílu s názvem Brisingr, bych si knihu přečetla s chutí znovu.  Jen škoda, že má série jen 4 díly, protože je úžasná. Spisovatel má můj velký obdiv, protože napsat v patnácti letech tak úžasný román, který se téměř okamžitě po tom, co se dostal na trh stal světovým bestsellerem, je skutečně umění a je vidět že má talent. Doufám, že jeho tvorba 4 knihami neskončila a bude i na dále psát tak úžasné knihy, jako je tato.
  
                                         Výsledek obrázku pro hvězdičky  Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…