Přeskočit na hlavní obsah

Co se přihodilo zvěrolékaři - Pavol Fabian

Autor: Pavol Fabian
V ČR: vydavatelství Víkend, 2008
Počet stran: 166

Anotace: Autor této i předchozí knížky Moji čtyřnozí pacienti MVDr. Pavol Fabian patří k čelným a váženým odborníkům a za roky své veterinární praxe prožil vskutku mnohé. V ordinaci, v čekárně i daleko od nich. Historky dojemné, úsměvné i k popukání, příběhy, z nichž se dozvíme mnohé nejen o zvířatech, ale i o jejich lidských souputnících. Páničcích a páničkách předobrých i bídných.

Knížek o veterinářství je málo. Zvláště takhle dobře, vtipně a lehce napsaných jako tato. Kniha obsahuje vtipné, ale vážnější případy z autorovi osobní praxe. Líbí se mi, že psal nejen o zvířatech samotných, ale zapojil do děje i samotné páníčky a paničky, kterých se to celé, pochopitelně, také týká. Knížka se mi četla tak lehce, že jsem ji měla skutečně přečtenou během hodiny až dvou, takže....
Navíc se v příbězích probírala moje dvě velmi oblíbená témata  - veterinářství samotné, a v neposlední řadě také zvířátka. 
  Spousta kapitol je také doplněna o krásné, řekla bych až velice dobře výstižné obrázky pacientů, což knize dodává na skvělém ohodnocení. 
Musím říct, že se zde hlavně vyskytují příběhy o pejscích a kočičkách, ale na své si tu přijdou i  mílovníci papoušků, hlodavců či jiného drobného zvířectva. 

Kniha ve mě vyvolala mnoho emocí - jednou se mi chtělo smát, vzápětí zase plakat, ale ve výsledku ve mě kniha zanechala pocit pěkně stráveného podzimního večera, (Knihu jsem četla někdy na přelomu srpna až září. Tedy, myslím....) Toho, že tuto knihu mám ve své knihovničce rozhodně nelituji a myslím, že pokud máte rádi zvířátka alespoň z poloviny tak jako já, budete z knížky nadšení.  

                                                        Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…