Přeskočit na hlavní obsah

Nečekej slitování - Linda Howard

Autorka: Linda Howard
Originál: ICE, 2010, BALLANTINE BOOKS, New York, USA
V ČR: Hana Černá, ALLPRESS, Klokan, Frýdek - Místek, 2016
Počet stran: 168

Anotace: Gabriel dostal v armádě vánoční dovolenou. Doma se ani nestačí rozhlédnout a už ho otec posílá zkontrolovat do hor Lolly Heltonovou. Gabriel není nadšený, vždyť riskuje  uvíznutí v závějích ve skalách, kde se pomoci nedovolá.
Jenže pak zjistí, že sněhová bouře představuje pro Lolly až drohohořadou hrozbu. Zahlédl totiž dvě osoby, z nichž jedna právě nabíjela pistoli...

Voják Gabriel se na vánoce vrací domů, kde na něj čeká poměrně malý syn a těší se, jak společně oslaví vánoční svátky plné pohody, pohádek a vánočního cukroví.
Místo toho ho však otec pošle do hor za Lolly Heltonovou.
Mezitím, co Gabriel byl na cestě domů, Lolly mezitím dorazila na chalupu a zjistila, že venku za jejími okny se rozpoutala hotová sněhová kalamita. Lolly ví, že na návrat do města je už pozdě. V tom v dolním pokoji zaslechne kroky. je to jasné - není v domku sama. Lolly dostává strach, ale jde se podívat dolů.
Dole na ní čeká žena s mužem, které nikdy v životě neviděla. Jsou to zločinci a ona neví, co si má za situace, ve které se nachází počít.
Gabriel přijel právě včas. Jeden ze zločinců právě nabíjel pistoli. ví, že nesmí udělat hloupost, aby neohrozil Lolly a koneckonců ani sebe...
 Jak si Gabriel v této náročné situaci? A jak příběh nakonec skončí?

Ostré ledové krystalky ho píchaly do tváře, lepily se na pončo, boty i rukavice. Něco tu nehraje. Gabriel strávil u policie už dost let, i když šlo o vojenskou policii, a naučil se poslouchat instinkt. Zrovna teď ho něco varovalo, aby postupoval nanejvýš opatrně. Uvnitř se nemusí dít nic neobvyklého, přesto než zaklepe na dveře, potřebuje mít jistotu. V krajním případě měl táta zbytečné obavy, že tu Lolly zůstala sama. 
                                                                                                   (Str. 41, kapitola 4)
Linda Howard, vlastním jménem Linda S. Howington, je velmi úspěšná a oceňovaná autorka romantické literatury, dokáže však děj svých knih okořenit i notnou dávkou napětí. Tvrdí, že psát začala jako devítiletá. Přes dvacet let tak činila jen pro své potěšení, prvotina jí vyšla až v roce 1980, kdy slavila třicáté narozeniny. Doposud má na kontě čtyři desítky románů, řada z nich se dostala na seznam bestsellerů. S oblibou cestuje společně s manželem Garym, profesionálním rybářem, mnohdy se manželský pár vypraví do odlehlých oblastí, ale i tam si Linda bere nootebook, aby mohla psát. Už dlouho žijí na farmě v Alabamě, chovají tam zlaté retrívry, které mají téměř za členy rodiny.
  
Jak už bylo řečeno, autorka umí psát báječné romantické knížky, do kterých umí skvěle zasadit také napětí. A tahle kniha je toho ostatně důkazem. Byla to moje první kniha od této autorky, ale po přečtení rozhodně vím, že nebyla poslední. Byla to jízda, opravdu mě kniha donutila, abych se o Lolly i Gabriela bála. Myslím, že sympatičtější hlavní postavy si do příběhu Linda Howard ani vybrat nemohla. Gabrielův syn Sam je roztomilý malý klučina se spoustou nápadů na skopičiny, ale je na něm vidět, že je vždy myslí pouze v dobrém. Romantika + napětí = super kombinace do každého počasí.
                                           Výsledek obrázku pro hvězdičky Výsledek obrázku pro hvězdičky  Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…