Přeskočit na hlavní obsah

Sedmé znamení - Nora RobertsováAutorka:  Nora Robertsová
Originál: Blood Brothers, 2007
V ČR: 2012, Alpress, Klokan, Kateřina Kohoutová
Série: Píseň sedmi (1.díl)
Počet stran: 326

Anotace: Obyvatele malého města stihne každých sedm let týden plný katastrof. Je možné, aby je měli na svědomí tajemné síly, které svou přísahou uvolnili tři chlapci?
Tuto legendu chce využít spisovatelka Quinn jako téma pro svou knihu. Dorazí sem právě včas, jenže netuší, že se sama stane součástí nepochopitelné záhady.

Jednoho dne se tři malý kluci, tři kamarádi, kteří se spolu kamarádí už od narození, sejdou, aby oslavili své desáté narozeniny. Každý z nich má úplně jiné životní podmínky, mají však jedno společné - narodili se ve stejný den. Caleb, Fox i Cage složí přísahu. Zdánlivě nevinná přísaha však může mít za následek podivné věci - záhady a hrůzy, které začali právě dnem, kdy chlapci přísahali. Tyto katastrofy se od té doby opakují každých sedm let a postihují obyvatele na týden, při němž nic není nemožné, ale bohužel ani jisté.
V klidném městečku se ten týden rapidně zvýší kriminalita, se kterou si nikdo neví rady, stávají se vraždy, loupí se a nikdo neví, kdo bude příští obětí... Nebo možná příštím vrahem...? Kdo ví?
O této záhadě se jednoho dne dozví také spisovatelka jménem Quinn, kterou legenda zaujme natolik, že se rozhodne krajinu poznat a pokud možno přijít na kloub záhadě, kterou ještě nikdo nevyluštil. Do města přijíždí v době, kdy má kritický týden přijít...
 Co všechno na ní čeká a pozná kromě katastrof a strachu o život také štěstí, po kterém bez pochyby toužila?Spisovatelka se narodila v Silver Spring v Marylandu jako nejmladší z pěti dětí. Navštěvovala katolickou školu, později pracovala jako sekretářka. Vdávala se jako velmi mladá a porodila dva syny. V současné době je podruhé vdaná.
Odmalička ráda četla a tvořila, svou první knihu vydala v roce 1981. Získala mnoho ocenění a její romány jsou oblíbené po celém světě. Je autorkou více než dvou stovek titulů, které vyšly v celkovém nákladu převyšující asi čtyři sta miliónů výtisku. Uvádí se, že v průměru se každou minutu prodá 27 jejích knížek.

Nejdřív jsem si myslela, že kniha nebude zase tak můj šálek čaje, jak jsem si původně myslela, ale pak se rozjela a začala mě bavit.
Napínavý konec, špetka romantiky, napětí, záhady, sympatičtí hlavní hrdinové, kniha plná knih
Další díl s názvem Hollow si určitě přečtu, protože mě zajímá, jak děj bude pokračovat dál. Řekla bych, že tahle kniha je lepší než Smolná sezóna, která má podobné téma, přesto je úplně jiná.

                                      
                                           

                                      Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky
                                                     
                                               Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…