Přeskočit na hlavní obsah

Zapomenutá legie - Ben Kane

Autor: Ben Kane
Originál: The Forgotten Legion, 2011, Arrow Books
V ČR:Vyšehrad, 2014, Praha
Počet stran: 424

Anotace: Tři muži
Tarquinius, etruský válečník a věštec. Gal Brennus, jeden z nejobávanějších gladiátorů Říma. Otrok Romulus, prodaný do gladiátorské školy, který sní o tom, že se pomstí za sebe a svoji sestru Fabiolu.
                  Jedna žena
Fabiola, prodaná ve třinácti letech do nevěstince, kterou miluje druhý nejmocnější muž republiky. Spaluje ji nenávist k nezámému otci, který znásilnil její matku.
               Otroci Říma
Jejich cesty se střetnou a prolnou v Římě zmítaném politickou korupcí a násilím. Se slavnou řískou armádou se dostanou až na samotný okraj neznámého světa, aby tam naplnili svůj osud.

Romulus už od malička byl otrokem jednoho ne příliš proslulého obchodníka Gemeluse, který má dluhy, kam se jen podívá. Jednoho dne, když Gemelus odejde, Romulus začne cvičit šerm s jedním otrokem, který se stal jeho dlouholetým přítelem., což dělali vždy, když pán nebyl doma.
Zlý a panovačný Gemelus se o jejich tréninku nějakým způsobem dozví, toho hned využije tak, že Romula prodá do gladiátorské školy, jeho přítele nechá zabít a Fabiolu, Romulovu sestru prodá do jednoho římského nevěstince.
Romulus i Fabiola si musí na svůj nový "domov" zvyknout a každý se s tím vyrovnává po svém. Jednoho dne se chlapec seznámí s Brennusem, který je v gladiátorských soubojích nejlepší. Od jejich seznámení uplyne velká doba a Romulus se pod Galovým vedením každým dnem zlepšuje. Romulus se pomalu, ale jistě vyrovnává se ztrátou nejlepšího přítele,který mu byl po dlouhá léta oporou v nelehkých situacích, a jehož smrt si nepřestává vyčítat, dále se také musí vyrovnat s odĺoučením od sestry i matky.
Jednoho dne se  Brennus a Romulus seznámí s Tarquiniusem, který umí věštit a mimo jiné je i etruským válečníkem. Spolu se stovkami otroků jsou nuceni bojovat po boku Crassovi armády... Jak celá tahle kniha dopadne? Jak bude děj pokračovat? To si můžete přečíst v této úžasné, ale opravdu úžasné triologii popisující  dějiny starověkého Říma.

Anglický spisovatel Ben Kane se narodil v roce 1970 v Nairobi, kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vráti s rodiči do Irska, odkud pocházeli. Po dokončení střední školy uvažoval o studiu historie, ale nechtěl se stát učitelem. Nakonec vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin, ale neklidná povaha a touha cestovat ho přivedli na Hedvábnou stezku a do Turkmeniránu, což vzbudilo jeho zájem o žímské tažení do Parthie v r. 53 před Kristem. Poté se vypravil na téměř 3 roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil celkem 60 zemí a 7 kontinentů. Po práci se zase vrátil do "běžného života" k veterinářství. S manželkou a dvěma dětmi žije v North Somersetu.

Krásně napsané, svižný děj, který se čte jedním dechem, napětí, láska, boj o život a nic neutuchající touha po svobodě a pomstě, historická fakta a slovníček na vysvětlenou některých nejasností.
                                                Výsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičkyVýsledek obrázku pro hvězdičky

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Sto jmen - Cecelia Ahernová

Autorka: Cecelia Ahernová
Originál: One Hundred Names, Harper CollinsPublishers, Londýn, 2011
V ČR: Ludmila Havlíková a Tomáš Havlík, BB art, Praha 3, 2013
Počet stran: 320

Sto jmen, sto lidí, sto osudů...
Novinářka Kitty Loganová se ujímá tajuplného dědictví - jediného listu papíru se seznamem stovky lidí, který je klíček k nevšednímu příběhu.

Novinářka Kitty Loganová přišla o práci v televizi po odvysílání reportáže, v níž na základě křivého svědectví obvinila bezúhonného učitele, že zneužil studentku a přivedl ji do jiného stavu. Nemůže si být jistá ani svým hlavním zaměstnáním redakci časopisu Etcetera, který donedávna řídila její přítelkyně a rádkyně Constance, ale právě v době Kittyina skandálu podlehla rakovině. Nešťastná mladá žena, od níž se  po aféře   odstěhoval přítel a rozkmotřil se s ní i dlouholetý kamarád, se teď upíná k jedinému cíli. Chce splnit poslední přání své zemřelé zaměstnavatelky a napsat v jejím zastoupení příběh , který si Constance vysnila, ale nikdy ho nevtěl…

A mám hotovo!!!

S radostí vám oznamuji, že mám hotovo! Respektive DOPSÁNO. Knihu jsem pojmenovala "Martinova nadvláda," protože právě tato dvě slova jsou nejdůležitějším mezníkem v knize. Příběh jsem dopsala dne 27.10.2016 v přibližně 23:00, trval mi napsat rok. S věnováním, citátem, názvem a poděkováním má 330 stran. Doufám, že se vám bude líbit... :)

Plamen duše - Barbara Woodová

Autorka: Barbara Woodová
Originál: Soulflame, 1986
V ČR: Jiří Durman, Alpress, Klokan, Frýdek - Místek, 2002
(3. dotisk 1.vydání)
Počet stran: 408

Anotace: Krásná léčitelka Selené jde za svým osudem do starověkého Babylónu, Jeruzaléma a Alexandrie, do tajemného pouštního města Magny s němými otroky i do exotického paláce radostí v Persii. Poznává učení bohyně Isis, dávná zaříkávání beduínů, pavilon hindských lékařů. Její sen o místě, kde se lidem dostane pomoci a léčení, i její puť za životní láskou – řeckým lékařem Andreasem – vrcholí v Římě za vlády císaře Claudia.

Příběh začíná v Sýrii, kde se jedné noci Selené narodí. Její rodiče jsou uprchlíci, a proto se musejí neustále skrývat, aby je nenašli. Velice jim v tom pomůže žena, která je léčitelka a jmenuje se Mera, s jejíž pomocí se děvčátko, pozdější poutnice a léčitelka Selené narodí. Jenže dojde k přestřelce, při níž matku se Seleniným bratříčkem odvlečou neznámo kam. Táta obou dětí, který se do poslední chvíle radoval z přírůstk…